Ürünlerimiz

Pleksi Nerelerde Kullanılır ?

Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik cam. Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır. Piyasada genellikle 1,5-2 5mm kalınlığında düz levhalar halinde bulunur. 90 °C sıcaklıkta ya da 90 °C - 115 °C de etüvde ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafiftir. Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha azdır.(Döküm) Pleksiglas, istenen her şekle rahatlıkla uygulanma imkânı verir.Pleksiglasların en büyük özelliği döküm levha olmasıdır. Pleksiglas kullanıcılarını imalat aşamasında zor durumda bırakmaz. Pleksiglas ekstruder lavhalar gibi kesimde, şişirmede ve şekillendirmede problem çıkarmaz. Genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı yüksektir.


Pleksi Özellikleri ;

Işık geçirgenliği yüksek ve darbelere karşı dayanıkdır.Pleksiglas’ın ışık geçirgenliği cama oranla %92’dir. Darbelere karşı dayanıklılığı ise camda 6 kat daha fazladır. Keskin kenarlı değildir. Yaralanmalara sebep olmaz. Isı geçirgenliği camdan %20 daha azdır.

(Döküm) Pleksiglas iklim şartlarına karşı dirençlidir.Opak, şeffaf ve floresan renklerde üretilir ve plastiklere oranla iklim şartlarına daha dirençlidir. Solmaz, kırılmaz. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır. (Döküm) Pleksiglas ısıya dayanıklıdır.Döküm Pleksiglas kalınlıklarına göre 75 °C’den itibaran yumuşar ve şekil vermeye hazır hale gelir. (Döküm) Pleksiglas bakır sertliğindedir. (Döküm) Pleksiglas’a istenen form rahatlıkla verilir.İstenen forma girmesi için Alglas Pleksi’ye 120°-150 °C’e yeterlidir. Soğuduktan sonra verdiğiniz form sabit kalır.


Ayna Pleksi Nedir ?

Aynalı Akrilik Levhaları, Hafif ve kırılmaya dayanıklı bir malzemedir. Akrilik (Pleksi) ve yansımanın (Ayna) en iyi kombinasyonunu sunar. Aynalı Akrilik Levha (aynalı pleksi), dış kullanımda da (outdoor) dayanıklılığı nedeniyle özellikle tavsiye edilir.

Ayna pleksi genellikle küçük iç mekan dekorasyon işlerinde, displaylerde, görsellik gerektiren ticari ürünlerde, mağaza tasarımlarında ve güvenliğin kırılmamaya önem verdiği akrilik uygulamalarında kullanılır. Örnek olarak çocuk mobilyalarında kırılgan olan standart aynaların yerine kırılmaya dayanıklı aynalı pleksi kullanılır. Renk çeşitleriyle de tasarımlarınızda çeşitlilik yaratabilirsiniz.


Ayna Pleksi Ürünün Özellikleri;

Mükemmel saydamlık,Cama en yakın şeffaflık,Dış ortam şartlarına mukavemet,Yüksek kimyasal dayanım,Çizilmeye karşı mukavemet,Kolay işlenebilirlik,Termoform edilebilme,UV ışınlarına karşı dayanım,Geniş uygulama alanı Gıda,Ambalajlarında kullanılabilme özelliği,Herhangi bir ağır metal yada zehirli içerik ihtiva etmemesi,


Ayna Pleksi Ürününü Uygulama Alanları:

Tanıtım sistemleri,Ara şeffaf ve renkli bölmeler,Aydınlatma panelleri,Otomat makineleri ve bankamatikler,Masa üstü broşürlük ve föylük,Satış tezgahları İç mimari uygulamaları,Mobilya sektörü,Yapı ekipmanları,Sağlık ekipmanları,Satış ve tanıtım standları,Ses bariyer duvarları,Endüstriyel uygulamalar. Ayna Pleksi işleme uygunluğu: Lazer kesim yapılabilir.Lazer markalama yapılabilir.Fiber markalama yapılabilir.Freze işlemi yapılabilir.Vidalanabilir Kolay bükülür.Fotoğraf kaplanabilir.Isıtılarak şekil verilebilir.Delinir, tornada şekil verilebilir.